Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τα ομαδικά εργαστήρια πληροφόρησης και συμβουλευτικής για ανέργους

2019 06 24 ergastiria gia anergouslogo pano

Το Δίκτυο Πληροφόρησης και Συμβουλευτικής Εργαζομένων και Ανέργων του ΙΝ.Ε. Γ.Σ.Ε.Ε. σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Μετεώρων, θα υλοποιήσει στις 24 Ιουνίου ομαδικά εργαστήρια πληροφόρησης και συμβουλευτικής για ανέργους στην Καλαμπάκα.

Τα ομαδικά εργαστήρια παρέχονται δωρεάν και υλοποιούνται μέσω του Περιφερειακού Παραρτήματος ΙΝ.Ε. Γ.Σ.Ε.Ε. Θεσσαλίας, με στόχο την πληρέστερη υποστήριξη για την ένταξη ή την επανένταξη ανέργων στην αγορά εργασίας.

Την Δευτέρα 24 Ιουνίου 2019, θα υλοποιηθούν τα παρακάτω εργαστήρια:

Α/Α

Χώρος

Ώρα

Τίτλος Εργαστηρίου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Διαμορφώνοντας ένα πλάνο αναζήτησης εργασίας

ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Τεχνικές πλοήγησης στην Αγορά Εργασίας: Α) Βιογραφικό σημείωμα

Τα εργαστήρια θα υλοποιηθούν στην Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Μετεώρων, Κροσάρη 1, Καλαμπάκα Τ.Κ.42200.

Οι αιτήσεις για τα ομαδικά εργαστήρια μπορούν να γίνουν μέχρι και τις 21 Ιουνίου 2019.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο εργαστήριο που τους ενδιαφέρει, είτε διά ζώσης, είτε τηλεφωνικά στο τηλέφωνο 24320 78661.

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Κέντρο Κοινότητας Δήμου Μετεώρων

Διεύθυνση: Ηπείρου και Πυθαγόρα (ισόγειος χώρος 4ου Νηπιαγωγείου Καλαμπάκας).

logo kato