Ανακοίνωση για παραλαβή υπερσύγχρονου κλιβάνου και αναλώσιμων ιατρικών υλικών προσφορά της Γερμανικής εταιρίας Memmert

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι αύριο Πέμπτη 25/2/2016 και ώρα 12.30 μ.μ. στο Κ.Υ. Καλαμπάκας θα παραλάβουμε έναν υπερσύγχρονο κλίβανο και διάφορα αναλώσιμα ιατρικά υλικά, προσφορά της Γερμανικής Εταιρείας Memmert, ιδιοκτησίας της κας ΚΑΡΠΕΡ-ΡΙΘΛΕΡ ΧΡΙΣΤΙΑΝΕ.

Η εν λόγω εταιρεία προέβη στην παραπάνω προσφορά κατόπιν ενεργειών του Συλλόγου Αδελφοποιημένων Πόλεων του ΣΒΑΜΠΑΧ και ιδιαιτέρως της προέδρου κας Ελένης Μπούση-Κατσικά, η οποία κίνησε τις διαδικασίες σε συνεννόηση τόσο με το Δήμο Καλαμπάκας όσο και με τον Διευθυντή του Ε.Σ.Υ κον Μάνθο Σκύφτα και το Σύλλογο Αδελφοποιημένων Πόλεων Καλαμπάκας.

Αμφότεροι αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε από καρδιάς τόσο την εταιρεία Memmert και την κα ΚΑΡΠΕΡ – ΡΙΘΛΕΡ, όσο και το Σύλλογο Αδελφοποιημένων Πόλεων και ιδιαιτέρως την Πρόεδρο κα Μπούση- Κατσικά.

Τέτοιου είδους ενέργειες ισχυροποιούν τις σχέσεις μεταξύ των δύο πόλεων και συμβάλουν τα μέγιστα στη δημιουργία δεσμών επ΄αγαθώ της τοπικής κοινωνίας.

Εκ του Δήμου Καλαμπάκας