Έρευνα χαρακτηριστικών μετακινήσεων πολιτών Δήμου Μετεώρων

1

Ο Δήμος Μετεώρων, εφαρμόζοντας τις εθνικές και ευρωπαϊκές οδηγίες για προώθηση βιώσιμων αστικών μεταφορών, προχωράει στην εκπόνηση του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ), το οποίο θα προδιαγράψει το μελλοντικό σύστημα μετακινήσεων της πόλης μας.

Στο προηγούμενο στάδιο του ΣΒΑΚ Δήμου Μετεώρων, αναδείχθηκαν μέσω ερευνών, μετρήσεων και ερωτηματολογίων, τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος σχετικά με τις μετακινήσεις ανθρώπων και αγαθών. Σε αυτό το στάδιο, πολίτες και φορείς καλούνται να συνδιαμορφώσουν την στρατηγική για την κινητικότητα στην Καλαμπάκα.

Σας παρακαλούμε πολύ να αφιερώσετε λίγα λεπτά από το χρόνο σας, προκειμένου να συμπληρώσετε τη συγκεκριμένη έρευνα και να βοηθήσετε το Δήμο στη διαμόρφωση της στρατηγικής για την κινητικότητα στην πόλη.

Το συγκεκριμένο ερωτηματολόγιο συμπληρώνεται online και το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να μπείτε στο παρακάτω link:

Σύνδεσμος έρευνας: https://forms.gle/NfkorEWcPVMTvjqk8

Ή διαφορετικά “σκανάρετε” με το κινητό σας το διπλανό QR:  qr