Πρόσκληση στην 8/2020 δια ζώσης κεκλεισμένων των θυρών συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Μετεώρων στις 14/07

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Παρακαλούμε όπως προσέλθετε στην 8/2020  δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών, βάσει της με αρ. πρωτ. 33282/29-5-20  163 εγκ. του ΥΠ.ΕΣ και προς αποφυγή της μετάδοσης της πανδημίας του κορωνοϊού covid -19, τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Μετεώρων στις 14 Ιουλίου 2020, ημέρα  Τρίτη  και ώρα  8:00 μ.μ. στο Εκθεσιακό Κέντρο Καλαμπάκας (οδός Ιωαννίνων κοντά στο Κέντρο Υγείας) για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

1.-Ένταξη του Δήμου στο Χρηματοδοτικό Πρόγραμμα του Πράσινου Ταμείου «ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΙΣΟΖΥΓΙΟΥ» στον Άξονα Προτεραιότητας 3: Συμπληρωματική Πρόσκληση στην Αστική Βιώσιμη Κινητικότητας» για το έτος 2017.

2.-Τροποποίηση πρ-σμού οικ. έτους 2020.

3.-Τροποποίηση τεχνικού προγράμματος οικ. Έτους 2020.

4.-Πρόσκληση για διάθεση θέσεων Μαθητείας στο Μεταλυκειακό έτος-τάξη μαθητείας και στα Ι.Ε.Κ. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων καθώς και στις ΕΠΑ.Σ. και στα Ι.Ε.Κ. Ο.Α.Ε.Δ.

5.-Αίτηση Καραμπούλα Φωτεινής (παράταση μίσθωσης ακινήτου στην Κοινότητα Αμαράντου).

6.-Περί της υπ.αριθμ. 1/2020 προέδρου κοινότητας Αηδόνας (καταπάτηση κοινοτικής οδού).

7.-Χαρακτηρισμός κωδικού αριθμού εξόδων στον πρ/σμό οικ. έτους 2020 ως δεκτικού εκδόσεως ενταλμάτων προπληρωμής.

8.-Υποβολή πρότασης έγκρισης καθορισμού τροφείων και μοριοδότησης στους Παιδικούς Σταθμούς του Δ. Μετεώρων.

9.-Διαπιστωτική πράξη λύσης  σύμβασης δωρεάς του ακινήτου-Δημόσιο κτήμα (οικόπεδο με κτίριο) και με αριθμό της Κτηματικής Υπηρεσίας ΑΒΚ 166 Καστανιάς το οποίο χρησιμοποιούνταν για τη στέγαση του Αστυνομικού Σταθμού της Καστανιάς του Δήμου Μετεώρων.

10.-Έγκριση μίσθωσης ακινήτου στην Κοινότητα Θεόπετρας Δήμου Μετεώρων.

11.-Απευθείας ανάθεση καυσοξύλευσης ατομικών αναγκών   Κοινότητας Λογγά Δήμου Μετεώρων.

12.-Περιορισμοί βοσκής στο διακατεχόμενο δάσος «Χουτιάνας» της Κοινότητας Γλυκομηλιάς του Δήμου Μετεώρων.

Ο Πρόεδρος Δ.Σ. Δήμου Μετεώρων

Σωτήριος Β. Παπαχρήστος