Εγγραφές - Επανεγγραφές σε Παιδικούς Σταθμούς για το σχολικό έτος 2019 - 2020

PAIDIKOS STATHMOS IMAGEΟ ΔΗΜΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΕΙ ΣΤΙΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΤΩΝ ΝΗΠΙΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΟΤΙ:

Οι Εγγραφές / Επανεγγραφές  Βρεφών – Νηπίων (ηλικία από 8 μηνών μέχρι 3 ετών) 2019 - 2020 ΣΤΟΥΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ θα γίνονται δεκτές από 10-05-2019 έως 31-05-2019 στο Δημαρχείο, Ευθυμίου Βλαχάβα 1 και ώρες από 8:00 έως 13:00.

Για να γίνει δεκτή η αίτηση εγγραφής / επανεγγραφής θα πρέπει να προσκομίσετε:

1. Αίτηση Εγγραφής ή Αίτηση Επανεγγραφής
  2. Έντυπο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά ανά κατηγορία
  3. Βεβαίωση Υγείας Παιδιού
  4. Δήλωση παραλαβής παιδιού
  5. Ερωτηματολόγιο Παιδικών ή Ερωτηματολόγιο Βρεφικών τμημάτων
  6. Υπεύθυνη Δήλωση για την εγκυρότητα των αντιγράφων των προσκομιζόμενων δικαιολογητικών.

Πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας των δομών μπορείτε να βρείτε στο έντυπο κανονισμού λειτουργίας, καθώς και στο ημερήσιο πρόγραμμα των παιδικών σταθμών.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των Δημοτών, η προσέλευση των γονέων για την εγγραφή των παιδιών τους στους παιδικούς σταθμούς θα καταμεριστεί ως εξής:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ  ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ

ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ

1013  ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ  ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ             Α ΚΑΙ Β

1415   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ              Γ ΚΑΙ Δ

16, 17   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ              Ε ΚΑΙ Ζ

20, 21   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ              Η ΚΑΙ Θ

22, 23   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ              Ι  ΚΑΙ Κ

24, 27   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ             Λ, M, N ΚΑΙ Ξ

28, 29   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ            Ο, Π, Ρ ΚΑΙ Σ

30, 31   ΜΑΙΟΥ

ΟΣΩΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ            T, Υ, Φ, Χ, Ψ ΚΑΙ Ω

Διευκρινίζουμε στους γονείς ότι αυτή είναι η διαδικασία εγγραφής για κατοχύρωση θέσης στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου.

Η  διαδικασία για το επιχορηγούμενο Πρόγραμμα  (ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗΣ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ) της Ε.Ε.Τ.Α.Α. είναι ανεξάρτητη από την ανωτέρω διαδικασία και θα πραγματοποιηθεί όταν εκδοθεί πρόσκληση  από την Ελληνική Εταιρεία Τοπικής  Ανάπτυξης Αυτοδιοίκησης . ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ  ΣΤΗ ΔΙΕΘΥΝΣΗ: www.eetaa.gr (ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ->ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ  2019-2020)

Όσοι γονείς λάβουν κουπόνι (VOUTHER), ΓΙΑ  ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ.

Για περισσότερες πληροφορίες, καθώς και για την κατάθεση των συμπληρωμένων εντύπων, θα πρέπει να απευθύνεστε στην κα Γκουτζηγιάννη Ελένη (24323-50252).

Δήμος Μετεώρων